Odkomarzanie

Aby poprawić nasze samopoczucie i miło spędzać czas na świeżym powietrzu, czy to na działce, nad jeziorem, w lesie czy ogrodzie, warto pomyśleć nad przeprowadzeniem  zabiegu zwalczania komarów. Dobrze wiemy, jak nawet najbardziej udaną imprezę plenerową czy pobyt na łonie przyrody  potrafią nam zepsuć towarzystwo komarów lub meszek. Ale możemy Państwu pomóc w rozwiazaniu tego problemu, oferując usługę odkomarzania. Samo odkomarzanie jest zabiegiem przeprowadzanym przy użyciu zamgławiacza ULV, którego celem jest zmniejszenie populacji komarów w danym rejonie. Choć zabieg nie likwiduje jej całkowicie, to drastycznie zmniejsza liczebność komarów, dzięki czemu w wielu przypadkach możliwe jest ograniczenie liczby ukąszeń praktycznie do zera. Preparat nanosi się ściany budynków do ustalonej wysokości, pobliskie krzewy, trawy, pnącza, skalniaki i inne zarośla, a także ogrodzenie. Jeśli jest to możliwe, opryskany zostaje także szeroki pas wokół posesji. W ten sposób tworzy się pas ochronny, który nie tylko uśmierca komary wewnątrz niego, ale także skutecznie odstrasza komary i inne owady do przylatywania.

Odkomarzanie przeprowadzamy przy pogodzie, która jest do tego najbardziej odpowiednia. Najczęściej wcześnie rano lub późnym popołudniem. Z racji tego, że owady mają swój cykl biologiczny i wówczas wykazują największą swoją aktywność. Jeśli na dzień, w którym przeprowadzony ma zostać zabieg odkomarzania przewiduje się opady deszczu - lepiej przełożyć go na pogodny czas. W pierwszych godzinach preparat może być łatwo spłukany. Pogoda pozostaje również nie bez wpływu na czas działania takiegu zabiegu odkomarzania. Przy średniej ilości opadów efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni, dzięki czemu można cieszyć się dosyć długim okresem czasu  bez komarów. Efektywność zabiegu spada, jeśli padają naprawdę intensywne deszcze - na szczęście rzadkośc w naszym klimacie

Przy zlecaniu nam takiego zabiegu proszę nie zapomnieć o poinformowaniu nas o znajdującej się nieopodal pasiece - jest to KONIECZNE!.